YTÜ BM Haberleri - Hakkında

Hakkında

Bu sitede, YTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümü sitesi olan www.bm.yildiz.edu.tr adresinde yayınlanan duyurular yer almaktadır. Sitenin temel amacı, RSS desteği olmayan bölüm sitesini RSS ile takip edebilmektir. RSS'nin yanısıra aynı duyurular, HTML arayüzüyle de burada yayınlanmaktadır.


Taranan Sayfalar


AVESİS'te Bilg. Müh. altına yeni bir öğretim görevlisi eklenirse site bundan otomatik olarak haberdar olacaktır.


Tarama Sıklığı

Sayfalar değişik sıklıkta taranmaktadır. Daha sık duyuru yayınlanan sayfalar daha sık taranmaktadır. Bu aralık saatte bir ila günde birdir. Eğer bir sayfada duyuru yayınlanmasını bekliyorsanız o sayfa %70 olasılıkla saatte bir, %20 olasılıkla 2 saatte bir taranmaktadır diyebiliriz. Tabii sistemde sorun çıkarsa ekstra gecikmeler olacaktır. Acil ve önemli bir duyuru için en iyi yöntem tabiki kaynak sayfaya bakmaktır.


Arayüz

Ana sayfada, tüm duyuruları bir sayfada görüntüleyebileceğiniz gibi, açılır menüden, istediğiniz bir kişiye ait sayfayı da görüntüleyebilirsiniz.


Duyuruların tarihi, sayfada görüldüğü tarihtir. Kaynak sitedeki tarih için, fareyi görünen tarih üzerinde bekletin. Bazen çok eski bir duyuru yeniymiş gibi en üstte görünebilir. Bunun amacı üzerinde değişikliğe gidilen duyuruları farkedebilmektir.


RSS Desteği

RSS olarak görüntülemek istediğiniz sayfada RSS butonuna tıklayın. Kişiye ait bir sayfada bulunuyorsanız, sadece o sayfanın RSS'sini göreceksiniz. Yani, bu şekilde örneğin sadece 5 kişinin sayfasını RSS ile takip etmek istiyorsanız sadece o 5 kişi için 5 ayrı RSS oluşturup kullanabilirsiniz.


Sosyal Medya

Sitedeki içerik, eş zamanlı olarak twitter, facebook [1] ve friendfeed'de [2] de yayınlanmaktadır.


Güncellemeler

[14.02.2019] Bölüm sitesi yenilendi ve site adresi değişti (önceki: ce.yildiz.edu.tr). Yeni tasarımda, öğretim görevlisi duyuruları bölüm sitesinden çıkarılarak http://avesis.yildiz.edu.tr adresine taşındı. Önceden mevcut olan "İş ilanları", "Staj ilanları" ve "Erasmus belgeleri" sayfaları artık mevcut değil. Ayrıca öğretim görevlilerine ait hiyerarşik dosya sayfaları da artık mevcut değil; onun yerine AVESİS duyurularına dosya eklenebiliyor.


İletişim


[1] Facebook'un, API'sinde yaptığı değişiklik nedeniyle, artık Facebook'taki ytuce sayfasına gönderme yapılamıyor.

[2] Friendfeed kapandı (09.04.2015).


firefox.png